محصولات ما

OUR PRODUCTS

قرص کپسيتابين (اکتور)

قرص کپسيتابين (اکتور)

موارد مصرف کاپسیتابین
Capecitabine یک پیش دارو است که به فلورواوراسیل در بافت های بدن تبدیل می شود. به صورت خوراکی در درمان سرطان کولورکتال متاستاتیک و سرطان پستان متاستاتیک و موضعی پیشرفته تجویز می شود. دوز روزانه توصیه شده g/m2 5/2 در دو دوز تقسیم شده و حدود 12 ساعت دور از غذا می باشد که به مدت 2 هفته تجویز می گردد و سپس با یک هفته استراحت دنبال می شود و با توجه به بروز مسمومیت دوزهای تجویزی باید اصلاح شوند. در بیماران مبتلا به اختلالات کلیوی دوز تجویزی دارو باید کاسته شود. تجویز این دارو در دیگر بدخیمی ها در حال بررسی است.
فارماکوکینتیک کاپسیتابین
Capecitabine به سهولت از مسیر گوارشی جذب می شود و اوج غلظت پلاسمائی آن طی حدود 5/1 ساعت حاصل می شود. غذا باعث کاهش سرعت و میزان جذب می شود. این دارو در کبد به 5-deoxy- 5- fluorocytidine متابولیزه می شود که سپس به 5-deoxy- - 5fluorouridineو متعاقب آن در بافت های بدن به 5 -fluorouracil تبدیل می شود.
عوارض جانبی کاپسیتابین
همانند فلورواوراسیل. اسهال و حالت تهوع و استفراغ، التهاب معده، سندرم اریترودیستسزیا (قرمز شدن کف دست وپا)، درماتیت، کاردیوتوکسیستی و کاهش عملکرد مغز استخوان مشاهده شده است. هایپربیلی روبینمی نیز ایجاد شده است. در بیماران مبتلا به اختلالات متوسط کلیوی نیاز به کاهش دوز می باشد و در اختلالات شدید مصرف Capecitabine ممنوع است.
تداخلات دارویی کاپسیتابین
*مشخصات کلی تداخلات:
- مهارکننده CYP2C9 (ضعیف)
- عامل انکولوژیک سرکوب‌کننده سیستم ایمنی
- عامل انکولوژیک سرکوب‌کننده مغز استخوان

تداخلات رده X (پرهیز):
آلوپورینول، ب.ث.ژ (داخل مثانه‌ای)، بریوودین، کلادریبین، دیپیرون، جیمراسیل، ناتالیزومب، پیمکرولیموس، تاکرولیموس (موضعی)، اوپاداسیتینیب، واکسن‌ (زنده)

کاهش اثرات داروها توسط کپسیتابین:
ب.ث.ژ (داخل مثانه‌ای)، کلادریبین، تست پوستی کوکسیدیوئید ایمیت، لنوگراستیم، لیپگفیلگراستیم، نیوولومب، پیدوتیمود، سیپولوسل-تی، واکسن آبله و آبله میمونی (زنده)، واکسن‌ (غیرفعال)، واکسن‌ (زنده)

کاهش اثرات کپسیتابین توسط داروها:
آلوپورینول، اکیناسه، مهارکننده‌های پمپ پروتون

افزایش اثرات داروها توسط کپسیتابین:
باریسیتینیب، کلوزاپین، دفریپرون، فینگولیمود، فوس فنی‌توئین-فنی‌توئین، هالوپریدول، لفلونامید، ناتالیزومب، اوزانیمود، عوامل طولانی کننده‌ی فاصله QT (بالاترین خطر)، سیپونیمود، توفاسیتینیب، اوپاداسیتینیب، واکسن‌ (زنده)، آنتاگونیست ویتامین کا

افزایش اثرات کپسیتابین توسط داروها:
بریوودین، کلرامفنیکل (چشمی)، سایمتیدین، کلادریبین، دنوزومب، دیپیرون، فولیک اسید، جیمراسیل، اینبلیزومب، لوکوورین کلسیم-لولوکوورین، مزالامین، مترونیدازول (سیستمیک)، اوکرلیزومب، پالیفرمین، پیمکرولیموس، پرومازین، رفلومیلاست، تاکرولیموس (موضعی)، تراستوزومب

تداخل با غذا:
مصرف همراه با غذا منجر به کاهش سرعت و مقدار جذب کپسیتابین می‌شود.
راهکار: دارو در فاصله 30 دقیقه پس از غذا مصرف گردد.

مبلغ قابل پرداخت: 0 تومان
پشتیبانی 24 ساعته

24 HOUR SUPPORT

تحویل اکسپرس

EXPRESS DELIVERY

پرداخت در محل

PAY ON THE SPOT

محصولات مشابه

SIMILAR PRODUCTS